„Závěrečný koncert 88. sezony pod vedením charismatického sbormistra Lukáše Vasilka byl excelentní v provedení a přinesl vesměs skvělá vystoupení sólistů. Byl přitažlivý obsahem a unikátní výběrem repertoáru.“ Rafael Brom pro Klasiku Plus

Vlastní koncertní řadu zakončil Pražský filharmonický sbor open air koncertem ve Valdštejnské zahradě. Na programu byl repertoár, který sbor uvádí zřídka, ale o to radostněji. Hlavní sbormistr Lukáš Vasilek vybral třináct černošských spirituálů, v nichž se blýsknul celý sbor i jeho jednotliví členové v sólových pasážích. 

„Před čtyřmi lety jsme provedli Gershwinovu operu Porgy a Bess, jejíž sborové části jsou do značné míry založené právě na spirituálové hudbě. Koncert tehdy řídil slavný dirigent Wayne Marshall a za své nastudování jsme si od něj vysloužili velké uznání, a to včetně pochvaly za výslovnost specifického černošského dialektu. I proto jsme se rozhodli na tuto zkušenost navázat a uvést vlastní spirituálový koncert,“ uvedl k výběru programu ještě před koncertem Lukáš Vasilek.