Pražský filharmonický sbor vyhlašuje konkurz do hlasových skupin soprán a tenor. Nabízíme stabilní pracovní místo na plný úvazek s možností účasti na atraktivních koncertech v ČR i v zahraničí. Zároveň vás čeká spolupráce s předními umělci a příprava pod vedením špičkových sbormistrů a dirigentů.

Termín a místo konání konkurzu: úterý 17. září ve 14:00 (1. kolo) a úterý 24. září 2024 ve 14:00 (2. kolo), Melantrichova 790/17b, Praha 1 – Staré Město

Uzávěrka přihlášek je v pátek 6. 9. 2024.

Nabízíme:
pracovní úvazek 1,0
prestižní koncerty v ČR i zahraničí
spolupráci se špičkovými umělci i tělesy

Termíny nástupu:
Konkurz do hlasové skupiny soprán vypisujeme jako zástup za mateřskou dovolenou. Nástup od 13. 11. 2024 nebo dle dohody.

Nástup do hlasové skupiny tenor od 29. 10. 2024

Průběh konkurzu:
1. kolo: Kandidátky a kandidáti si připraví dvě skladby dle vlastního výběru (árie nebo písně), z toho alespoň jednu z období romantismu. Dále bude prověřen hlasový rozsah, zpěv z listu a sluchová analýza. Je požadována základní komunikační znalost českého jazyka. Na místě bude přítomen korepetitor, nebo lze přivést vlastního. 

2. kolo: Repertoár k nastudování:
A. Dvořák, Stabat mater, část 7. Virgo virginum – sborový part
G. Verdi, Requiem, část 7. Libera me – Allegro risoluto – fuga sboru do taktu 311
Součástí 2. kola konkurzu je také osobní pohovor.

Přihláška spolu s notovým materiálem a letákem ke stažení ZDE.

Vyplněnou přihlášku pošlete do pátku 6. září 2024 v příloze e-mailu na adresu krusek@choir.cz spolu s notami připravených skladeb. Těšíme se na vás!