Co vznikne, když se spojí Pražský filharmonický sbor, dramaturgyně Klára Boudalová, sbormistr Lukáš Kozubík a hrstka orchestrálních akademiků z České filharmonie? No přece edukační koncert s důležitým posláním.

Ledeburská zahrada byla jednoho květnového odpoledne svědkem malého jarního dramatu. Malí a velcí posluchači Pražského filharmonického sboru přišli vykonat důležitou misi a otevřít kouzelnou studánku. Navzdory nevyzpytatelnému počasí, za zvuků hudby Bohuslava Martinů, Oly Gjeila, Zdeňka Lukáše a Antonína Dvořáka a pod taktovkou Lukáše Kozubíka se to nakonec podařilo. Hodinovým programem provedla návštěvníky koncertu moderátorka Klára Boudalová a došlo i na workshopy nebo malování na obličej.

Jarní piknikový koncert byl součástí nové koncepce vzdělávacích programů Pražského filharmonického sboru. Stejný program se o den později zopakoval také v sále Pražské konzervatoře, kde se ho zúčastnili žáci prvního a druhého stupně základních škol. 

Na sérii edukačních koncertů se mohou posluchači těšit také v sezoně 2023/2024. Trojici programů opět připraví tandem Klára Boudalová a Lukáš Kozubík a pořady budou opět přístupné jak rodinám s dětmi, tak školním skupinám.