Ministr kultury Martin Baxa jmenoval generálního ředitele České filharmonie Davida Marečka ředitelem Pražského filharmonického sboru. Stalo se tak 6. září 2024 za přítomnosti vrchního ředitele sekce živého umění Ministerstva kultury České republiky Milana Němečka, zaměstnanců a členů sboru v prostorách pražského Rudolfina.

„Dlouhá desetiletí působil Pražský filharmonický sbor v rámci České filharmonie a považuji za užitečné, aby v rámci vedení těchto, v současnosti dvou samostatných organizací vznikla personální unie ztělesněná právě v osobě pana ředitele Davida Marečka. Pana ředitele Marečka považuji za schopného a obratného manažera a já pevně věřím, že pod jeho vedením bude Česká filharmonie i Pražský filharmonický sbor nadále šířit dobré jméno české kultury ve světě,” zmínil Martin Baxa.

„Před třemi lety, když jsem začal se sborem spolupracovat, mne oslovila osobnost sbormistra Lukáše Vasilka a za dobu společné práce jsem zjistil, že je to těleso nejen kvalitní, ale že je složeno z lidí, kteří pro něj opravdu dýchají nejen ve sboru, ale i v administrativě. Za oficiální jmenování panu ministru Baxovi moc děkuji. Společná započatá práce mne přesvědčuje, že má opravdu smysl a moc se těším na její další pokračování,“ okomentoval nově jmenovaný ředitel Pražského filharmonického sboru David Mareček.